Towarzysz Podróży    Twoja podróż zaczyna się tutaj

Strefa czasowa: UTC + 1

Polecamy strony:   Łazik - wycieczki dla wszystkich    Aktywni - dołącz do nas    Forum rowerowe    FOTY - dodaj swoje zdjęcia   

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 6:55 pm 

Szukam chętnych na wspólny wyjazd samochodowy do Norwegii w poszukiwaniu zorzy polarnej.

Trasa: Polska - Litwa - Łotwa (Ryga) - Estonia (Talin) - Finlandia (Kemi, Rowaniemi) - Norwegia (Tromso) - Szwecja (Kiruna, Tore, Sztokholm) i powrót do Polski promem lub przez Kopenhagę
Termin: tuż przed lub po Bożym Narodzeniu 2017
Czas: 10-14dni
Koszt: 3-4kpln/os wliczając zwiedzanie i atrakcje
Ilość osób: 4-8
Do przejechania: ok 6tys km

Plan jest taki, żeby zabrać tanie jedzenie z Polski (zima, więc lodówki nie trzeba), zwiedzić po drodze co się da i przynajmniej 3 dni spędzić za kołem podbiegunowym kontemplując ciemności nocy polarnej, goniąc zorze, tarzając się w śniegu i grzejąc w saunie Po drodze mam nadzieję zastać świąteczne atrakcje i dekoracje w Rydze i Talinie, zwiedzić Śnieżny Zamek w Kemii, odwiedzić Świętego Mikołaja w Rowaniemi, sprawdzić jak się zachowuje kompas w okolicy Kiruny i przespacerować po zamarzniętym Bałtyku w Tore.

Najfajniej i najtaniej byłoby pojechać busem w 8 osób ale busa nie posiadam i do kompletu brakuje mi kilku znajomych lubiących zimno i śnieg ;) Być może taniej (ze względu na noclegi) by było pojechać kamperem ale to jest jeszcze bardziej nieosiągalne dla mnie niż bus i nie wiem czy wykonalne zimą. Prawdopodobnie więc skończy się na jednym lub dwóch samochodach osobowych i najtańszych hotelach jakie się da znaleźć przez internet.

Obrazek
źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polarlicht_2.jpg

PostNapisane: Pt sie 11, 2017 9:02 pm 

Hej oferta wygląda ciekawe czy sa jeszcze wolne miejsca?

PostNapisane: So sie 12, 2017 10:28 pm 

Hej, na razie pomysł nie spotkał się z szerokim zainteresowaniem :( pewnie zamiast busa wyjdzie osobówka

PostNapisane: So wrz 02, 2017 10:53 am 

Jakiś czas temu na stronie klubu miłośników samochodów kamperowych był opis zimowej wyprawy za koło podbiegunowe.
Pozdrawiam i życzę zrealizowania pomysłu.

PostNapisane: So wrz 02, 2017 2:49 pm 

aga1004 napisał(a):
Jakiś czas temu na stronie klubu miłośników samochodów kamperowych był opis zimowej wyprawy za koło podbiegunowe.

:o Wow, dzięki wielkie! Znalazłem tekst i zdjęcia. Wspaniały młot na argumenty, że się nie da, że to szaleństwo i że w ogóle nie bo skandynawska zima.

Na chwilę obecną mamy 5 osób, które poważnie rozważają udział. Mieliśmy jednego kumpla więcej ale wygląda na to, że jednak nie dostanie wolnego w pracy, bo mu firma zaplanowała wdrożenie jakiegoś dużego projektu do końca roku : ( We wrześniu zaplanowaliśmy spotkać się osobiście i wtedy mam nadzieję mieć już pewność, że wszyscy jadą. Ja i mój kolega z wcześniejszych wyjazdów jesteśmy z Łodzi, chłopak z dziewczyną też z Łodzi ale na razie podróżują gdzieś rowerami więc czekamy aż wrócą, i dziewczyna z Wrocławia władająca językiem norweskim(!).

PostNapisane: N wrz 03, 2017 4:21 pm 

Zazdraszczam wam tej wyprawy,kocham Skandynawię jest to najpiękniejszy kawałek świata jaki widziałam,a czym dalej na Północ to fajniej.Jednak zimą osobówką ryzyko jest.Zwiedzaliśmy ten kraj kamperem,jest to najlepszy moim zdaniem sposób.
Proszę czytać na stronię jaką podałam są tam eksperci od wszelakich miejsc w europie.
Jestem z Augustowa,więc jakby coś to proszę bardzo.
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn paź 30, 2017 7:28 pm 

Ehh, gdybym tyko miał własnego kampera...

Niestety jak przyszło do konkretów to nagle wszyscy zainteresowani nabrali wody w usta :( Wygląda na to, że pojadę sobie tylko palcem po mapie.

PostNapisane: Pt lis 17, 2017 7:29 pm 

Miałam nadzieję na opowieści z wyprawy,a tu wieści trochę smutne.Pozdrawiam

PostNapisane: Pt lis 17, 2017 7:41 pm 

Ja też... niestety. Swoją wyprawę musiałem odwołać ale zapisałem się jako uczestnik do grupy, która jedzie busem ze Sztokholmu do Tromso - marny substytut ale chociaż zyskam własne doświadczenia z jazdy samochodem po Skandynawii zimą. Może dzięki temu następnym razem się uda.

Strefa czasowa: UTC + 1