Towarzysz Podróży
http://towarzyszpodrozy.pl/

7 - 12 września 2017 - Zielona7 i Rowerowy Potop Szwedzki
http://towarzyszpodrozy.pl/viewtopic.php?f=2&t=945
Strona 1 z 1

Autor:  Aktywni Warszawa [ Pt lip 14, 2017 12:28 pm ]
Tytuł:  7 - 12 września 2017 - Zielona7 i Rowerowy Potop Szwedzki

Z miłą chęcią pragnę zaprosić Koleżanki i Kolegów podróżników na wyprawę trasą Zielonej 7 z Warszawy do Gdyni, zakończoną uczestnictwem w Rowerowym Potopie Szwedzkim AZS i StenaLine.

Zielona 7 to projekt stowarzyszenia Zdrowy-Rower, a w zasadzie dwóch zapalonych rowerzystów Adama Osucha i Piotrka Łuczyńskiego, którzy z racji miłości do jednośladów i chęci popularyzacji turystyki rowerowej wpadli na pomysł utworzenia alternatywnej, przyjaznej rowerzystom trasy równoległej do sławnej "7" z Warszawy do Gdańska. Trasa, licząca nieco ponad 400 km, prowadzi przez mało uczęszczane drogi mazowsza, warmi i pomorza. Jej przebieg nie jest ściśle określony, projekt jest za młody aby jednoznacznie utrwalić się na mapach rowerowych wyjadaczy, jednak trzy miasta, Mława, Ostróda i Elbląg, zawsze widnieją na jej drodze.

Droga Zielonej7 jest głównie asfaltowa przebiegająca drogami lokalnymi, z małymi wyjątkami dróg szutrowych, oraz niestety w niektórych przypadkach dróg wojewódzkich i krajowych w sytuacji gdy nie ma możliwej alternatywy, są to jednak odcinki możliwe krótkie. W większości przebiega po odcinkach płaskich oraz przez niewielkie pagórki pojezierza Mazurskiego, a na trasie nie występują strome podjazdy ani szalone zjazdy

Szczegóły i zapisy: aktywni

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/